online randevu formu

İmplant

Diş implantları, eksik dişlerin işlev ve estetiğini geri kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, şekil olarak vidalara benzer yapay diş kökleridir. diş implantları, yüksek doku uyumu nedeniyle titanyumdan yapılır.

İmplant | Minepol

İmplant Tedavisi Nedir?

Diş implantları, eksik dişlerin işlev ve estetiğini geri kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen, şekil olarak vidalara benzer yapay diş kökleridir. Diş implantları, yüksek doku uyumu nedeniyle titanyumdan yapılır. Titanyumdan yapılan diş implantları, çene kemiğine yerleştirildiğinde doğal kemik ile bağ oluşturur. Böylelikle kron adı verilen bir veya daha fazla yapay dişi desteklemek için sağlam bir temel haline gelir.

 

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi birkaç seanstan oluşur. Öncelikle hastanın çene kemiği ölçüleri alınır ve çene kemiğine uygun implantlar hazırlanır. Birinci aşamada lokal anestezi uygulanarak diş etine implantlar yerleştirilir. İmplantların diş eti ile kaynaşması için ortalama bir buçuk iki ay kadar ek bir işlem uygulanmaz. Yeterli süre tanındıktan sonra diş etleri hekim tarafından kontrol edilir ve herhangi bir problem söz konusu değilse tedavinin ikinci aşamasına geçilir. Bu aşamada diş yapısının ölçüsü alınır ve alınan ölçüye uygun bir şekilde hazırlanan kromlar, yani yapay dişler implantların üzerine yerleştirilir. İmplant operasyon süresi, hastanın durumuna göre 10 dakika ile birkaç saat arasında değişiklik gösterebilir. Herhangi bir aksaklık söz konusu olmadığında, toplam tedavi süresi 2-3 aylık bir periyodu kapsar. Tedavi sonrası hekim kontrolleriyle birlikte operasyon başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

İmplant, günümüzde diş kayıplarında başvurulabilecek ve kaybedilen dişin yerini alabilecek en iyi ve en uygun alternatiftir. Kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen kromlar, estetik açıdan da son derece başarılı sonuçlar verir. Bireylerde özgüvenin geri kazanılması ve daha mutlu bir sosyal hayat gibi kazanımlar gözlenir. Dikkatli ve düzenli bakım yapıldığında uzun yıllar kullanıma uygundur ve kişi tıpkı doğal dişleri gibi rahatlıkla her şeyi yiyebilecek hale geldiğinden, sağlıklı beslenmeye de katkı sağlar.

 

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant tedavisi, çene ve yüz gelişimini tamamlamış ve genel sağlık durumu iyi olan yetişkin bireylere uygulanabilir. Bir veya birden fazla diş eksikliği olan herkes için uygun bir çözüm vardır. Diyabet gibi kronik rahatsızlıkları olan bireylerde bile başarılı implant uygulamaları yapılabilmektedir. Tedaviden önce çekilen röntgenlerle çene yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığı tespit edilir.

 

Minepol
blog

Ağız ve Diş Tedavileri
ile ilgili yenilikçi bilgiler, püf noktalar, bakım önerileri ve daha fazlası blog sayfamızda. Keşfet!

Blog sayfamızdaki tüm içerikler hasta bilgilendirme amaçlıdır.

Tüm Blog Yazıları
bize ulaşın
info@minepol.com.tr 0 (222) 220 55 55

Whatsapp :

0 (532) 475 08 17

Çalışma Saatleri

Haftanın Her Günü

Sabah 09:00

Akşam 22:00

adres

İsmet İnönü 1.Cad. No:102D
Tepebaşı / Eskişehir

Harita Göster
bizi sosyal medyada takip edin
sizinle tanışmaktan mutluluk duyarız

bilgi almak istediğiniz konular

  • pedodonti
  • ortodonti
  • estetik diş hekimliği
  • endodonti
  • dental implant
  • diş protezi
  • dental görüntüleme
  • çene eklemi
  • ağız kokusu
  • diğer
RANDEVU AL
WHATSAPP