online randevu formu

Eskişehir Diş Beyazlatma Fiyatları

Dişlerin sağlıklı olması kadar estetik bir gülüş için beyaz görünmesi de son derece önemlidir.

Eskişehir Diş Beyazlatma Fiyatları | Minepol

Dişler; sigara, kahve, çay tüketimi, antibiyotik kullanımı gibi dış nedenlerden dolayı rengini kaybedebiliyor. Dişlerde meydana gelen bu renk değişimi, ofis ve ev ortamında gerçekleştirilen farklı diş beyazlatma yöntemleri ile beyazlatılabilir. 

Diş Beyazlatma ile Gülüşünüzü Yenileyin

Sağlıklı dişler, sağlıklı bir yaşam için çok önemlidir. Ancak, dişlerimiz yıpranabilir, lekeler ve renk değişiklikleri oluşabilir. Bu durumda, diş beyazlatma işlemi ile dişlerin doğal beyazlığına kavuşmak mümkün olabilir.

Diş beyazlatma, dişlerin doğal beyazlığını geri kazandırmak için yapılan bir estetik işlemdir. Bu işlem, diş yüzeyindeki lekeleri ve renk değişikliklerini gidererek dişleri beyazlatır. Diş beyazlatma işlemi, profesyonel diş hekimleri tarafından klinik ortamında gerçekleştirilir. Diş beyazlatma işlemi, farklı yöntemlerle yapılabilir.

Profesyonel diş beyazlatma yöntemleri arasında ışıkla desteklenen beyazlatma, lazer beyazlatma ve diş hekimi tarafından yapılan beyazlatma gibi seçenekler bulunur. Ayrıca, evde kullanılabilecek beyazlatma setleri de mevcuttur. Ancak, evde kullanılan beyazlatma setlerinin etkisi profesyonel beyazlatma yöntemleri kadar etkili olmayabilir. Diş beyazlatma işlemi öncesi, diş hekimi tarafından dişlerinizi kontrol etmek ve ağız sağlığınızı değerlendirmek için bir muayene yapılır.

Dişlerinize uygun beyazlatma yöntemi seçilir ve işleme başlamadan önce diş hekimi tarafından dişlerinizin ölçüleri alınır. Bu ölçümler, dişlere uygulanacak beyazlatma jelini hazırlamak için kullanılır. Beyazlatma işlemi, diş hekimi tarafından gerçekleştirilir. Dişlere özel beyazlatma jeli uygulanır ve ışık ya da lazer yardımıyla aktive edilir. Bu sayede, diş yüzeyindeki lekeler ve renk değişiklikleri giderilir ve dişler beyazlar. İşlem genellikle 30-60 dakika sürer. Diş beyazlatma işlemi sonrası, dişlerde geçici hassasiyet oluşabilir. Bu hassasiyet genellikle 24-48 saat içinde geçer. Ayrıca, beyazlatma işlemi sonrası dişlerin rengi birkaç gün boyunca açık kalabilir. Diş hekiminiz size bu süreçte neler yapmanız gerektiği hakkında tavsiyelerde bulunacaktır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma, klinikte diş hekimi tarafından uygulanan daha hızlı ve etkisini çabuk gösteren bir diş beyazlatma uygulamasıdır. Özel ışık cihazlarıyla diş beyazlatıcı maddeler dişlere uygulanarak işlem gerçekleştirilir. Özel ışıklı cihazlar veya lazer cihazları beyazlatma işlemi konusunda tek başına yeterli olmazlar. Bu ışıkların amacı dişe uygulanan beyazlatma maddesinin aktif edilmesine yardımcı olur.  Ofis tipi beyazlatma iki seans şeklinde gerçekleşir ve yaklaşık 1 saat sürer. Diş minesine zarar vermeyen güvenli bir yöntemdir.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Ev tipi diş beyazlatma uygulamasında hastanın alt ve üst çenelerinden ölçüleri alınarak kişiye özel bir diş beyazlatma plağı hazırlanır. Diş hekimi hastaya özel hazırlanmış diş plağına uygun diş beyazlatıcı jeli seçer ve dozunu ayarlar. Belirlenen zaman aralıklarında kalıplar içine diş beyazlatıcı jel yerleştirilerek dişlere takılır. Diş plağı daha pratik olması açısından geceleri takılır. Diş beyazlatma uygulaması dişlerin renkleşmesine bağlı olarak 5 ila 7 gün boyunca devam edebilir. Meydana gelebilecek diş hassasiyetleri dişlere uygulanacak flor işlemiyle yok edilir.

Eskişehir Diş Beyazlatma Fiyatları

Eskişehir diş beyazlatma fiyatlarını belirleyen birçok faktör vardır. Bu faktörler; seçeceğiniz diş beyazlatma yöntemi, diş hekiminin deneyimi, kullanılan malzemeler, diş beyazlatmanın derecesi, kliniğin bulunduğu semte ve gerekirse dişin yeniden beyazlatılmasına göre değişmektedir. Diş beyazlatma fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Minepol
blog

Ağız ve Diş Tedavileri
ile ilgili yenilikçi bilgiler, püf noktalar, bakım önerileri ve daha fazlası blog sayfamızda. Keşfet!

Blog sayfamızdaki tüm içerikler hasta bilgilendirme amaçlıdır.

Tüm Blog Yazıları
bize ulaşın
info@minepol.com.tr 0 (222) 220 55 55

Whatsapp :

0 (532) 475 08 17

Çalışma Saatleri

Haftanın Her Günü

Sabah 09:00

Akşam 22:00

adres

İsmet İnönü 1.Cad. No:102D
Tepebaşı / Eskişehir

Harita Göster
bizi sosyal medyada takip edin
sizinle tanışmaktan mutluluk duyarız

bilgi almak istediğiniz konular

 • pedodonti
 • ortodonti
 • estetik diş hekimliği
 • endodonti
 • dental implant
 • diş protezi
 • dental görüntüleme
 • çene eklemi
 • ağız kokusu
 • diğer
RANDEVU AL
WHATSAPP