online randevu formu

Eskişehir Dental İmplant Nedir?

Eskişehir dental implant tedavisi , çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır.

Eskişehir Dental İmplant Nedir? | Minepol

Bu vidalar yerleştirildikten sonra, kemik dokularıyla kaynaşması ve böylece diş kaybının bir sonucu olarak kaybedilen köklerin yerini alması amaçlanır. Dental implantlar yalnızca diş kronları, diş köprüleri ve protezler dahil olmak üzere diş protezleri için bir çapa görevi görmekle kalmaz, aynı zamanda dejenerasyonu önlemek için çene dokularını da uyarır. İmplant tedavisi komşu dişlere zarar verilmeden yapılır.

Dental İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur ?

Dental implant tedavisi, 18 yaşını dolduran, çene ve yüz gelişimini tamamlamış kişilere uygulanır. Çene ve yüz gelişiminin tamamlanmış olması tedavi öncesinde çekilen röntgen ile belirlenir. Şeker hastalarının dental implant tedavisi yaptırmadan önce hastalığının düzene girmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin implant tedavisinden önce bu ilaçları almaması gerekir. Bunların yanı sıra kemik erimesi hastalığına sahip kişilerin uygun tedavi aldıktan sonra diş implantı yaptırabilirler.

Dental İmplantların Avantajları Nelerdir ?

Eksik dişlerin yerini tamamlamak için yapılan dental implant uygulaması son derece sağlam, rahat ve güvenilir bir tedavidir. Dental implantların birçok avantajları vardır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Dental implantların en büyük avantajı doğal diş dayanıklılığına sahip olmasıdır. Dental implantlar mükemmel bir diş kökü görevi görür. Bu sayede istediğiniz besini rahatlıkla tüketebilirsiniz.
 • Dental implantlar doğal dişleriniz gibi görünür. Böylece özgüvenle gülümseyerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
 • Dental implant tedavisinden sonra telaffuz sorunu yaşamadan akıcı konuşursunuz.
 • Dental implant tedavisi yapılırken, köprü tedavisinde olduğu gibi komşu dişlerin küçültülmesi veya değiştirilmesi gerekmez.
 • Dental implantlar uzun yıllar süren dayanıklılığa sahiptir.

Dental İmplant Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir ?

İmplant kaybedilen dişlerin yerine diş fonksiyonlarını yerine getirebilmek için yapılan yapay diş köküdür. Titanyumdan yapılan diş implantlarının belli bir kalınlığı ve genişliği vardır. Bu nedenle implant yerleştirilmesi planlanan çene kemiğinin belli bir genişlik ve yüksekliğe sahip olması gerekir.

Dental implant tedavisinin uygulanabilmesi için sağlıklı diş etlerine sahip olunması gerekir. Aynı zamanda çene kemiğinin kalitesi de diş implantının başarısını etkilemektedir. Kişinin implant tedavisi alabilmesi için uygun bir kemik yapısı olması gerekir.Dental implant tedavisinin uygulanabilmesi için sağlıklı diş etlerine sahip olunması gerekir. Aynı zamanda çene kemiğinin kalitesi de diş implantının başarısını etkilemektedir. Kişinin implant tedavisi alabilmesi için uygun bir kemik yapısı olması gerekir.

Dental implant tedavisinin süresi yapılacak implant sayısına göre değişmektedir. Dental implant tedavisi yapılırken hastanın tercihine göre lokal veya genel anestezi yapılır. Diş implantı yerleştirildikten sonra oluşan ağrı, diş çekiminden sonra oluşan ağrıya benzemektedir.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır ?

Diş implantına başlamak için öncelikle kapsamlı bir muayene ve konsültasyon yapılır. Bu, hastanın diş sağlığının, geçmiş tıbbi geçmişinin yanı sıra röntgenler, dijital 3D taramalar ve ağzın kapsamlı bir fiziksel muayenesinin ayrıntılı bir incelemesini içerecektir.

 • Ameliyatın başlangıcına hazırlanmak için, hasta için optimum konfor ve güvenliği sağlamak üzere birçok hayati ölçüm yapılmalıdır.
 • İmplantlar yerleştirildikten ve optimum tork gereksinimlerine göre geçici protez implantların uçlarına takılacaktır.
 • Prosedür bittikten sonra, hastanın ameliyat sonrası ağız bakımı için standart yönergeleri takip etmesi gerekecektir.
 • İlk ameliyattan 6 - 14 hafta sonra hasta nihai protez için geri dönebilir. Nihai protezin yerleştirilmesi işlemi 3-5 ziyaret içinde gerçekleştirilebilir. İşlem tamamlandıktan sonra hasta artık yeni gülümsemesiyle hayatının tadını çıkarmaya hazırdır.

Dental implant tedavisinden sonra ağız bakımına dikkat etmek çok önemlidir. Dental implantların bakımı tıpkı normal dişlerde olduğu gibidir. Ağız bakımının yanı sıra 6 ayda bir düzenli olarak diş hekimine kontrole gidilmelidir. Diş hekiminiz size ağız ve diş sağlığınız için en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

Eskişehir Dental İmplant Fiyatları

Eskişehir dental implant fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik gösterdiği için sabit bir fiyat aralığı yoktur. İmplant fiyatının belirlenebilmesi için ilk etapta ağız ve diş muayenesi yapılması gerekir. Dental implant fiyatları; hastanın ihtiyaçlarına, tedaviyi uygulayan hekimin deneyimine, tedavinin uygulandığı diş kliniğine, kullanılan implantın markasına göre değişmektedir. Dental implant uygulaması diğer diş tedavilerine göre daha uzun süreli ve cerrahi bir işlem olduğu için fiyatları daha maliyetlidir. Ancak kaybedilen dişlerin yerini doğal diş görevi görerek tamamlayan implant uygulamasının avantajları bu tedavinin maliyetlerine değmektedir. Dental implant fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Minepol
blog

Ağız ve Diş Tedavileri
ile ilgili yenilikçi bilgiler, püf noktalar, bakım önerileri ve daha fazlası blog sayfamızda. Keşfet!

Blog sayfamızdaki tüm içerikler hasta bilgilendirme amaçlıdır.

Tüm Blog Yazıları
bize ulaşın
info@minepol.com.tr 0 (222) 220 55 55

Whatsapp :

0 (532) 475 08 17

Çalışma Saatleri

Haftanın Her Günü

Sabah 09:00

Akşam 22:00

adres

İsmet İnönü 1.Cad. No:102D
Tepebaşı / Eskişehir

Harita Göster
bizi sosyal medyada takip edin
sizinle tanışmaktan mutluluk duyarız

bilgi almak istediğiniz konular

 • pedodonti
 • ortodonti
 • estetik diş hekimliği
 • endodonti
 • dental implant
 • diş protezi
 • dental görüntüleme
 • çene eklemi
 • ağız kokusu
 • diğer
RANDEVU AL
WHATSAPP